İngilizcesini ilerletmek isteyenlerin ezberlemesi gereken ilk 1030 orta seviye kelimeler aşağıdaki testlerde sorulmaktadır. Bunları ezberlemek ingilizcenizi oldukça ilerletecektir. Daha sonra ileri seviye kelimeleri ezberlemeye başlayabilirsiniz...

İngilizce Kelime Ezberleme Uygulaması:

ORTA SEVİYE İNGİLİZCE KELİMELER

Yabancı bir dil öğrenmek fedakarlık isteyen bir iştir. Öğrendiğiniz dili unutmamak için her zaman bir üst seviyeye çıkartmanız gerekir. Eğer temel ingilizce öğreniminizi tamamladıysanız ingilizce dilbilgisini öğrenmişsiniz demektir. Bu noktadan sonra ingilizcenizi ilerletmek bol bol pratik ve ingilizce kelime ezberleme çalışması yapmaya dayanır. Bu noktada ise sitemizde bulunan orta seviye ingilizce kelime ezberleme çalışmasını her gün düzenli olarak tekrarlarsanız, ingilizceniz günden güne daha iyi hale gelecektir.

İNGİLİZCENİN ÖNEMİ

Günümüzde ingilizce öğrenmek artık gereklilik halini almıştır. Özellikle kariyer yapma hedefi içerisindeyseniz mevcut ingilizceniz ile yetinemmeli ve sürekli kendinizi geliştirmelisiniz. İyi ingilizce bilen birinin kelime ezberi oldukça fazladır. İnsanlarla iletişimi sözcükler ile sağladığınız için kelime dağarcığınız oranında iletişime geçebilirsiniz. Bu sitenin yardımı ile çok yönlü iletişime geçebileceksiniz.